Prohlédněte si rekonstrukci železničního viaduktu u Sazomína, přes který jezdí vlaky téměř sedmdesát let. Sanaci mostu provedli STARWORK z lana a za provozu železniční tratě.
Železniční viadukt u Sazomína vede přes řeku Oslavu. Most se nachází přibližně sedm kilometrů od Žďáru nad Sázavou a je v provozu od roku 1953, kdy na něm začal jednokolejný provoz a o pět let později přibyla dvojkolejná trať.
Sanace mostu proběhla za provozu železniční tratě. Rychlíky musely snížit svou běžnou rychlost přes viadukt ze 120 km/h na 70 km/h, aby byla práce na mostě bezpečnější.
Sanace železničního viaduktu vyžaduje odbornost
Spodní část mostních oblouků je zděná a z kamenných kvádrů. Horní část mostu pak betonová. Tým musel z lana prořezat armatury, které spojují dilatační celky mostu. Rekonstrukce viaduktu pak vyžadovala sanaci betonových konstrukcí a opravu nefunkční hydroizolace mostní konstrukce.
Největší výzvou sanace byla oprava špatně provedené dilatace mostních pilířů a nosníků. Zaujala vás sanace železničního viaduktu? Přečtěte si celý článek na webu STARWORK ►